Походження та значення «Mazda»

Ім’я Компанії Mazda походить від Ahura Mazda - бога найдавніших цивілізацій західної Азії. Компанія сприймає Ahura Mazda як бога мудрості, інтелекту та гармонії, символу походження Західної та Східної цивілізацій, а також символу високої автомобільної культури. Це включає у себе бажання досягати миру та гармонії у світі та бажання розвивати автомобільну індустрію. У той самий час ім’я Mazda пов’язано із ім’ям засновника Компанії - Juijiro Matsuda.

Символ Бренду Mazda

Символ бренду виражає прагнення Mazda до постійного зростання та поліпшення. Це символічний розвиток літери М, він символізує як компанія розправляє свої крила та впевнено прямує до майбутнього.
(Створений у червні 1997 року)

Корпоративний знак Mazda

Із введенням корпоративної ідентифікації у 1975 році, Mazda створила свій власний корпоративний знак як символ спілкування Mazda із суспільством. Пізніше він почав позиціонуватися як легкий до впізнавання корпоративний знак разом із впровадженням Символу бренду Mazda у 1997 році.
(Створений у січні 1975 року)

Mazda зробила блакитний колір своїм корпоративним кольором, сприймаючи блакитний як відповідальне відношення автомобільного виробника до безпеки оточуючого середовища та загальної безпеки, а також пробуджуючи відчуття якості та технологічної компетентності.

Слоган бренду Mazda «Zoom-Zoom»

Символізує креативність Mazda та безперервний потяг до інновацій з метою приносити радість та захоплення від керування автомобілем для тих, хто пам’ятає свої перші дитячі яскраві емоції від перших кроків та першого руху.

Читати більше...

У 1920 році г-н Дзудзиро Мацуда створює компаниію під назвою Toyo Cork Kogyo Co., Ltd.

1930-ті

У 1931 році починається виробництво триколісної вантажівки Mazdago.

У 1934 році з'являється перший логотип Mazda. Компанія перейменована на честь Ахура Мазда, вищого зороастрійського Бога мудрості, який пов'язує людину з природою і інщими богами. Нова назва також співзвучна прізвищу засновника компанії.

1960-ті

У 1962 році починається виробництво чотирьохдверної Mazda Carol.

У 1963 році компанія випустила мільйонний автомобіль.

У 1967 році починається виробництву першого автомобіля Mazda з роторним двигуном, Mazda Cosmo Sports 110S. З цієї миті роторні двигуни починають грати особливу роль в історії нашої компанії.

Цей же рік також відомий початком повномасштабного експорту автомобілів Mazda до Європи.

1970-ті

У 1970 році компанія починає експорт автомобілів в США.

У цей період з конвеєра сходить по декілька нових моделей на рік. Серед розробок, що укріпили позиції компанії, випущені у 1977 році Mazda Familia (323) і Mazda Capella (626).

У 1972 році загальне число випущених автомобілів досягає п'ятимільйонного рубежу. У 1973 році об'сяг експорту доходить до 1 мільйона авто.

У 1975 році з'являється новий логотип Mazda.

1980-ті

У 1981 році компанія відкриває представництва в Америці та Європі: Mazda (North America), Inc. і Mazda Motors Representative Office (Europe).

У 1984 році компанія перейменована в Mazda Motor Corporation. У 1985 році випускається 10-мільйонний автомобіль.

До 1986 року вже півтора мільйони автомобілів оснащено роторними двигунами. У 1987 році загальне число вироблених автомобілів подвоюється і сягає 20 мільйонів.

У 1985 році, разом з іншими моделями, у серійне виробництво запущена Mazda B-series пікап.

У 1987 році відкриваються виробничі потужності в Мічігані (США).

У 1989 році відбувається маленьке диво: на автосалоні в Чикаго дебютує наше малятко Mazda MX-5.

1990-ті

У 1991 році Mazda 787B перемагає у 24-годинних перегонах у Ле-Мані. Це перше "золото", узяте автомобілем японського виробництва, і єдина в історії перемога автомобіля з роторним двигуном.

У 1992 році компанія приймає природоохоронну хартію Mazda Global Environmental Charter.

У 1994 році компанія стає першим японським виробником автомобілів, що отримав сертифікацію по ISO 9002.

У 1996 році компанія здобуває сертифікацію за найвищим можливим стандартом якості ISO 9001. Компанія знову попереду решти японських марок.

У 1997 році з'являється сучасний логотип.

У 1999 році з складального конвеєра сходить півмільйонний автомобіль Mazda MX-5.

2000-ні

У 2002 році Zoom-Zoom береться за основу концепції бренду.

У 2003 році випущена перша серійна Mazda RX-8. Встановлений на неї двигун RENESIS отримує звання "Двигуна року" в 2003 і 2004 роках.

У 2004 році виконується 25 років партнерських стосунків з компанією Ford.

У 2005 році у виробництво запущена принципово перероблена модель Mazda MX-5, найпопулярнішого родстера у світі. Приймається нова редакція хартії Mazda Global Environmental Charter.

В 2006 році відбулись світові прем'єри спортивного кросоверу Mazda CX-7, пікапу BT-50, а також Mazda CX-9. Крім того, в тому році Mazda випустила мільйонну Mazda3.

У 2007 відбулись світові прем'єри Mazda2 і другого покоління Mazda6.

В 2008 пройшли презентації концепт-карів Mazda Kazamai і Mazda Kiora.

У 2009 році відбулись прем'єри другого покоління Mazda3 і нової Mazda5. Також на 2009 рік Mazda стала одним з провідних автовиробників по скороченню шкідливих викидів в атмосферу. Цього вдалось досягти завдяки впровадженню стратегії «Розумний Zoom-Zoom».

Окрім того, в 2009 році були вперше продемонстровані технології, які пізніше отримали назву SKYACTIV. На Токійському автосалоні відбулась прем'єра нових екологічно чистих і потужних двигунів Mazda: бензинового «SKY-G» і дизельного «SKY-D».

2010-ті

2010 рік був ювілейним для Mazda. Бренду виповнилось 90-то років.

У 2010 році була вперше анонсована нова мова дизайну Mazda - «KODO - душа руху». Втілення первозданної краси і сили руху, вона відобразилась у всіх автомобілях нового покоління Mazda.

Також в 2010 році була випущена двохмільйонна Mazda6, а Mazda MX-5 встановила ще один світовий рекорд Гіннесу. 459 родстерів склали найдовший парад MX-5, зафіксований ЮНЕСКО.

У 2011 році було розпочато продаж першого представника нового покоління Mazda - спортивного кросоверу Mazda CX-5. Створений на базі концепту MINAGI, він був розроблений з використанням технологій SKYACTIV і дизайну KODO. Також це перший автомобіль, в конструкції якого використовуються ультра-міцні сталі.

Окрім того, в 2011 році Mazda створила першу систему рекуперативного гальмування для пасажирських автомобілів «i-ELOOP».

У 2012 відбулась прем'єра Mazda6 нового покоління. Автомобіль був створений на базі концепту Mazda TAKERI, виконаного в стилі KODO. Запроваджена система рекуперативного гальмування підвищила економічність автомобіля, доповнюючи вже використані в Mazda CX-5 рішення SKYACTIV.

Також Mazda створила «i-ACTIVESENSE» - комплекс систем активної безпеки, що розширюють сприйняття водія і дозволяють вчасно зреагувати на небезпеку.

У 2013 році було відкрито online-музей Mazda в Хіросімі.

Щоб побачити майбутнє очима компанії Mazda, відвідаєте сайт: www.mazdamotorshows.com

У 2013 році Mazda3 виповнилося 10 років.

В червні 2013 року відбулась світова прем'єра нової Mazda3. Це третій представник нової генерації Mazda, створений на базі технологій SKYACTIV і дизайну «KODO - душа руху». Компанія вивела взаємодію водій-автомобіль на якісно новий рівень, обладнавши Mazda3 системою online-підключення MZD Connect.

Дизельна версія моделі Mazda6 отримала перемогу в гонках Індіанаполіс Мотор Спідвей у класі GX. Mazda була єдиним учасником змагань з дизельним мотором і стала першим в історії легендарних гонок автомобілем-переможцем, оснащеним дизельним двигуном.

У 2014 році

На 84-му Міжнародному Женевському автосалоні відбулася світова прем'єра Mazda HAZUMI - концепт субкомпактного автомобіля нового покоління. Ще однією прем'єрою автосалону став новий 1,5-літровий дизельний двигун SKYACTIV-D.

Через 25 років Mazda відкрила нову главу в історії легендарного родстера Mazda MX-5. Компанія представила модель четвертого покоління на урочистих заходах, які пройшли одночасно в Іспанії (Барселона), Японії і США, у вересні 2014 року.

Нова Mazda6 визнана одним з найбезпечніших автомобілів у світі. Модель отримала максимальний рейтинг Euro NCAP - «5 зірок», а також стала «Автомобілем року 2014» в Японії і «Автомобілем року 2014 в Україні», в середньому класі.

Нова Mazda3 удостоєна 5 «ЗІРОК» EURO NCAP – нове покоління бестселера Mazda удостоєно вищого рейтингу безпеки у всіх чотирьох категоріях і визнана одним з найбезпечніших автомобілів в Європі.

Mazda представила технологію адаптивних світлодіодних фар головного світла в рамках Токійської міжнародної виставки CEATEC JAPAN 2014. Mazda стала першим японським автовиробником, що представив автономну систему управління дальнім світлом.

У 2015 році

Нова Mazda3 стала абсолютним «Автомобілем року 2015 в Україні».

Родстер Mazda MX-5 отримав головний приз премії Red Dot Design Award - «Best of the Best». Урочиста церемонія нагородження відбулася 29 червня в театрі Аальто в Ессені (Німеччина), приз «Best of the Best» присуджується за видатний дизайн в області промислового дизайну.

На Міжнародному автосалоні в Токіо Mazda Motor Corporation представила концептуальний спорткар MAZDA RX-VISION, з роторним двигуном нового покоління SKYACTIV-R, символізує бачення майбутнього Mazda.

На Міжнародному Франкфуртському автосалоні Mazda представила концептуальний кросовер KOERU, в стилі KODO та з впровадженням технологій SKYACTIV.

Новий родстер Mazda MX-5 (в Японії -Roadster) став переможцем конкурсу «Автомобіль року в Японії 2015-2016».

Відбулась світова прем'єра нової Mazda СХ-9.

У 2016 році

Mazda RX-VISION названо найкрасивішим концептуальний спорткаром з роторним двигуном - «Most Beautiful Concept Car of the Year».

Нова Mazda2 стала «Автомобілем року 2016 в Україні» в малому класі.

Новий родстер Mazda MX-5 отримав премії «Всесвітній автомобіль року 2016» і «Дизайн року».

Родстер Mazda MX-5 удостоєний двох престижних премій: «Всесвітній автомобіль року 2016» (WCOTY) і «Дизайн року». МХ-5 - друга модель Mazda, яка здобула перемогу в конкурсі WCOTY (Mazda2 - у 2008 році), і перша в історії конкурсу, яка виграла в обох номінаціях.

Відбулась світова прем'єра абсолютно нової Mazda CX-5 на автосалоні у Лос-Анджелесі.